Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Major w poddębickiej policji

W szeregi poddębickiej policji wstąpił „nowy funkcjonariusz”. Został nim 3,5-letni owczarek niemiecki, który wabi się Major. Teraz będzie wraz ze swoim opiekunem służył lokalnej społeczności.

Major jest psem patrolowo-tropiącym i oprócz codziennej służby w terenie, jest również wykorzystywany do tropienia śladów ludzkich, m.in. w przypadku zaginięcia osób czy tropienia za sprawcami różnych przestępstw. Przede wszystkim jego zadaniem w codziennej służbie jest czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu poddębickiego. „Nowy funkcjonariusz” został przeszkolony w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przewodnikiem Majora został młodszy aspirant Rafał Rosiak.

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, szukają osób zaginionych. Mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej. Gdy pies jest już przeszkolony i trafia do jednostki, pozostaje pod opieką policjanta. To on wykonuje zabiegi pielęgnacyjne, dba o jego zdrowie i o kondycję. Służba psa w policji zwykle trwa około 9 lat. Przez cały ten czas zwierzę i jego przewodnik tworzą nierozłączny duet. Często zaprzyjaźniają się tak bardzo, że kiedy pies przechodzi na emeryturę, trafia do rąk swojego przewodnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.