Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Łęczycki kościół w sieci

Łęczyccy duchowni, mimo pandemii koronawirusa, chcą cały czas być blisko wiernych i wypełniać duszpasterską posługę. W obliczu zagrożenia epidemiologicznego, zbyt bliski kontakt nie jest wskazany, a obecnie w mszach świętych może uczestniczyć zaledwie pięciu wiernych. Kościół przeniósł się do internetu.

Zarówno księża z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, jak i ojcowie Bernardyni z Łęczycy w internecie, na profilach parafii w mediach społecznościowych, są w ostatnim czasie bardzo aktywni. Duchowni w sieci nie tylko prowadzą transmisje mszy świętych na żywo, czy e-rekolekcje, ale też przekazują ogłoszenia duszpasterskie, komunikaty episkopatu, zachęcają do wspólnej modlitwy, informują i wyjaśniają, jak będą wyglądały najbliższe święta Wielkanocne a także w bezpośredni sposób zwracają się do wiernych przyznając, że niedzielne msze święte bez nich już nie są takie same.

Wzmożona aktywność duchownych w internecie oraz duża liczba komentarzy wiernych pod większością parafialnych postów pokazuje, że mieszkańcy Łęczycy są i chcą być blisko kościoła a księża i zakonnicy dążą do podtrzymywania wiary w tym trudnym dla wszystkich czasie.