Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Kuchnia w szkole jak w luksusowej restauracji

Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy wzbogaciło się o nowoczesną, doskonale wyposażoną pracownię gastronomiczną, z której korzystają uczniowie kształcący się w zawodach kucharz, cukiernik. Sukcesywnie są też doposażane pozostałe pracownie – mechaniczna, spawalnicza oraz sala wykładowa ze sprzętem informatycznym. Środki finansowe pochodzą w większości z projektów unijnych.

– Od dawna, kiedy pracowałem jeszcze jako nauczyciel w tej placówce marzyło mi się, aby była to jednostka nowoczesna z bogatą ofertą kształcenia zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Administrowanie centrum rozpocząłem, oczywiście przy współpracy z organem prowadzącym i dyrektorem ZSZ, Jarosławem Świtoniem, od przeprowadzenia kapitalnych remontów budynków, zainstalowania monitoringu i systemu alarmowego we wszystkich obiektach. Potem zaczęło się nabywanie sprzętu, w większości za pieniądze pochodzące z projektów unijnych. Wartość zakupów osiągnęła już w tej chwili poziom ok. 1 000 000 zł a w ubiegły czwartek podpisałem umowę na kolejny milion złotych z przeznaczeniem na doposażenie pracowni – opowiada dyrektor Kamil Cieśliński. – Z ważniejszych sprzętów zakupiliśmy samochód do nauki jazdy, systematycznie uzupełniamy sprzęt w pracowni mechanicznej, np. urządzenie do wymiany opon z autonomiczną wyważarką, co pozwoli nam na świadczenie usług dla klientów. Niebawem, po sprowadzeniu sprzętu uruchomimy kształcenie kursowe na operatora wózków widłowych. Posiadamy w pełni wyposażoną pracownię spawalniczą, gdzie prowadzimy kursy na spawacza. Nasze najnowsze osiągnięcie to pracownia gastronomiczna w pełni urządzona i wyposażona w najnowocześniejszy, polski sprzęt.

Jak dodaje Beata Sas, zastępca dyrektora, centrum jest także przygotowane do obsługi cateringowej większych i mniejszych imprez, ale zupełnym hitem jest sprzęt do produkcji popcornu, waty cukrowej i naleśników.

– Mamy nadzieję na kolejne środki unijne, projekty składamy cały czas, bo myślimy o doskonaleniu bazy zawodowej i wzbogacaniu oferty kształcenia praktycznego – zapowiada dyrektor K. Cieśliński.

Obecnie we wszystkich oddziałach i na kursach zawodowych kształci się 433 uczniów i słuchaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.