Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Warto przeczytać

Krwawy zamach w Tunezji. Wyloty wstrzymane

tunezja

Po środowym zamachu w Tunisie, wszystkie wyloty do Tunezji w najbliższym czasie zostały wstrzymane. Biura podróży spodziewają się znacznego spadku zainteresowania tunezyjskimi wakacjami.
Bilans ofiar tuniskiego zamachu wśród polskich obywateli przedstawia się następująco: 3 osoby zabite, 10 rannych. Mimo to po 9 kwietnia najprawdopodobniej ponownie będzie można lecieć do Tunezji. Jak sytuacja odbiła się na działaniu biura podróży w Łęczycy?
– Na dzień dzisiejszy wszystkie biura podróży anulowały najbliższe wyloty do Tunezji. W drugim tygodniu kwietnia wycieczki prawdopodobnie będą znów dostępne, ale to zależy od opinii, którą wyda Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na szczęście, niewiele osób teraz spędza urlop w Tunezji. Nie ma tam pożądanej przez turystów pogody. Zainteresowanie tym kierunkiem jest bardzo duże, ale w wakacje. Nie musiałem anulować żadnej oferty sprzedanej w Łęczycy – usłyszeliśmy od Wadima Jatczaka prowadzącego biuro podróży. – Myślę, że w tym roku będzie znacznie mniej chętnych na wczasy w Tunezji. Przezorni nie będą ryzykować. Nie zmienia to jednak faktu, że do tej pory były to najtańsze oferty wczasów, tańsze niż Egipt. Chętni więc pewnie się znajdą. Po środowych wydarzeniach być może ceny jeszcze spadną.
Zeszłotygodniowy zamach był najbardziej krwawym atakiem na turystów zagranicznych w Tunezji od kilkunastu lat.
(MR)