Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Daszyna Powiat łęczycki Temat główny

Kosztowne inwestycje w gminie Daszyna

Na początku wakacji ma być gotowy budynek laboratorium biomasy, który powstaje w bliskim sąsiedztwie kotłowni opalanej biomasą w Daszynie. Do końca roku natomiast wybudowany ma zostać nowoczesny Dom Pomocy Społecznej w Drzykozach. Na placach budowy prowadzone są intensywne prace.

W DPS-ie w gminie Daszyna będzie 85 miejsc dla pensjonariuszy. Obecnie trwa budowa nowej części budynku, która połączona zostanie z budynkiem po byłej szkole w Drzykozach. Inwestycja wyniesie blisko 8 milionów 800 tys. złotych. DPS będzie nowoczesny i komfortowy dla pensjonariuszy. Gmina Daszyna otrzymała na ten cel dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 6 milionów złotych.

Szybkie tempo robót budowlanych można także zobaczyć w Daszynie. Do góry pną się mury budynku laboratorium, gdzie prowadzone będą doświadczenia pozwalające na osiągnięcie najwyższych parametrów i maksymalną wydajności biomasy w procesie spalania. Laboratorium wyposażone będzie w nowoczesny sprzęt. Inwestycja zamyka się kwotą 2 miliony 761 tysięcy złotych, gmina także korzysta z dofinansowania w ramach RPO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.