Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Piątek Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Konsekwencje dla kolejnych policjantów!

Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy podjął decyzję o zawieszeniu w służbie kierownika posterunku w Piątku i innego podległego mu funkcjonariusza.

Decyzja ma związek ze śmiercią 30-letniego mieszkańca Piątku – po przeprowadzonej na początku kwietnia interwencji przez wydalonych już ze służby dwoje policjantów.

Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy powierzył innemu funkcjonariuszowi obowiązki kierownika posterunku policji w Piątku. Jednocześnie wobec poprzedniego komendanta oraz jednego z jego podwładnych, prowadzone są postępowania dyscyplinarne. Na tym etapie dały one podstawę do zawieszenia w czynnościach służbowych. Z komendy policji w Łęczycy, do pełnienia służby w posterunku policji w Piątku, zostało przeniesionych trzech funkcjonariuszy.

Przypomnijmy, że 33-letni funkcjonariusz policji, który brał udział w interwencji, jest podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które spowodowało śmierć 30-latka. Odpowie też za przekroczenie uprawnień oraz naruszenie nietykalności osobistej brata ofiary. Grozi mu dożywocie.

34-letnia funkcjonariuszka podejrzana jest o niedopełnienie obowiązków służbowych, narażenie pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także o poświadczenie nieprawdy w notatniku służbowym i poplecznictwo. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

policjanci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.