Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Warto przeczytać

Komendant policji dzwoni… na policję

Młodszy inspektor Jarosław Zieliński zatrzymał nietrzeźwego kierującego . 54-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Za swój czyn odpowie przed sądem.

30 października 2020 roku około godziny 14:00, dyżurny poddębickiej komendy odebrał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało zgłaszającym, który uniemożliwił pijanemu dalszą jazdę był I zastępca komendanta powiatowego policji w Poddębicach, młodszy inspektor Jarosław Zieliński. Policjant jadąc w kierunku Poddębic, zauważył pojazd marki Citroen Jumper, którego kierujący jechał tzw. „wężykiem”i nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz postanowił go wyprzedzić i zmusić do zatrzymania, udaremniając jednocześnie dalszą jazdę.

Po chwili na miejsce dojechał patrol policji, który przejął zatrzymanego. Kierowcę citroena przebadano alkomatem. 54 – letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego.
O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Zdecydowana reakcja oraz skuteczne działanie, uniemożliwiły dalszą jazdę pijanemu kierowcy i  zapobiegły tragedii na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.