Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Kolizyjnie na Kaliskiej. Kto zadba o poprawę bezpieczeństwa?

Ulica Kaliska, jako jedna z głównych ulic w Łęczycy jest dość niebezpieczna. Od czasu do czasu dochodzi na niej do zdarzeń drogowych zarówno z udziałem samochodów, jak i rowerów. Skoro oznakowanie ulic jest dobre, to skąd tyle wypadków? Mieszkańcy pytają o poprawę bezpieczeństwa.

Na początku września doszło do kolizji na skrzyżowaniu Kaliskiej z alejami Jana Pawła II. W tym miejscu takie zdarzenie to nic nowego. Po raz kolejny, przez nieuwagę jednego z kierujących zderzyły się dwie osobówki. Dwa dni wcześniej natomiast, również na ulicy Kaliskiej w kolejnym newralgicznym miejscu, czyli na skrzyżowaniu z ulicą Altera, kierowca samochodu osobowego zderzył się z rowerzystą. To także nie było pierwsze zdarzenie drogowe w tym miejscu.

Mieszkańcy Łęczycy zwracają uwagę, że na ulicy Kaliskiej zbyt często dochodzi do kolizji drogowych. Pytają, czy można coś na to zaradzić…

Zwróciliśmy się do urzędu miasta z pytaniem, czy samorząd podejmie działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na ulicy Kaliskiej oraz w całej Łęczycy.

„Działania takie prowadzone są nieustannie, choćby poprzez poprawę infrastruktury. Ścieżka rowerowa położona na ulicy Kaliskiej nie jest własnością miasta Łęczyca, a Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Do tej pory nie było sygnałów mówiących o niedostatecznym oznakowaniu ulic podrzędnych należących do miasta, jak ulicy Kaliskiej, która jest z pierwszeństwem przejazdu. Niemniej, straż miejska podejmie działania zmierzające do edukacji kierowców i rowerzystów o obowiązujących przepisach ruchu drogowego, aby zminimalizować prawdopodobieństwo podobnych przypadków w przyszłości” – informuje Mateusz Kucharski, pracownik urzędu miejskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.