Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Bez kategorii

Kierowniczka USC została sekretarzem

blaszczyk

Monika Kilar – Błaszczyk, była wieloletnia szefowa Urzędu Stanu Cywilnego, z początkiem marca rozpocznie pracę na stanowisku sekretarza gminy.
W szranki o posadę stanęło czworo kandydatów, jednak wstępną ocenę formalną przeszło tylko dwoje. Obok Moniki Kilar – Błaszczyk, do dalszego procesu rekrutacji zakwalifikował się także Janusz Jagodziński, były sekretarz gminy Grabów.
– Zostałem poinformowany przez komisję, że o tym konkretnym wyborze zadecydował najlepszy wynik w procedurze konkursowej – informuje wójt Jacek Rogoziński.
Jak się dowiedzieliśmy Agnieszka Borowska, była sekretarz gminy, została odwołana ze stanowiska z powodu… zbytniej lojalności do poprzedniego wójta Andrzeja Wdowiaka.
– Pani Borowska została dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych. Zachowała też swoje dotychczasowe wynagrodzenie, myślę więc, że nie została skrzywdzona – komentuje wójt gminy Łęczyca. – Wynagrodzenie nowej pani sekretarz będziemy negocjować przed podpisaniem dokumentów, na pewno nie będzie wyższe niż jej poprzedniczki.
Monika Kilar-Błaszczyk nie obawia się nowych wyzwań.
– Mój ponad trzynastoletni staż w samorządzie na pewno będzie przydatny. Myślę, że posiadam odpowiednie wykształcenie i po prostu dam radę. Kilkanaście lat temu, podejmując studia na Wydziale Prawa i Administracji UŁ wiedziałam, że chcę pracować w administracji publicznej służąc ludziom – usłyszeliśmy od M. Kilar – Błaszczyk. – Wiele satysfakcji dała mi praca na stanowisku kierownika USC i sądzę, że była dobrze oceniana, za co chcę podziękować mieszkańcom gminy i miasta Łęczyca, moim współpracownikom oraz władzom, obecnym i byłym. Dostałam szansę na dalszy rozwój. Sądzę, że wspólnie z wójtem, radą gminy i współpracownikami sprostamy wymaganiom mieszkańców gminy Łęczyca.
Ważnym powodem zmiany pracy – czego nie ukrywa nowa sekretarz gm. Łęczyca – były względy finansowe. Wynagrodzenie kierownika USC jest jednym z trzech najniżej opłacanych stanowisk kierowniczych w UM. Pensja w wysokości około 2700 zł brutto miesięcznie była powodem kilku rozmów z poprzednim burmistrzem na temat podwyżki. Z obecnym włodarzem Monika Kilar-Błaszczyk nie podejmowała tego tematu.
(MR)