Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Już nie muszą mieszkać na działce!

Pani Dorota z Ozorkowa poinformowała redakcję, że otrzymała już lokal socjalny. W ostatnim wydaniu gazety opisaliśmy trudną sytuację małżeństwa przebywającego na działce w centrum miasta.

„W nawiązaniu do artykułu z poniedziałkowej gazety Reporter pod tytułem „Zamieszkali w altance” pragniemy gorąco podziękować p. burmistrzowi Jackowi Sosze, kierownictwu OPK w Ozorkowie oraz Reporterowi za szybką interwencję, pomoc i zrozumienie jakie nam okazali w tak trudnej dla nas sytuacji. Dostaliśmy lokal mieszkalny i możemy wreszcie normalnie funkcjonować” – czytamy w informacji przesłanej gazecie.

Pani Dorota wraz z mężem nie muszą już mieszkać na działce

Trzeba przyznać, że miasto rzeczywiście zareagowało szybko. Podobnie jak w innych miastach w Polsce, także w Ozorkowie jest długa kolejka osób oczekujących na lokal socjalny.

– Lista osób oczekujących na zawarcie umowy na czas nieoznaczony na II półroczne 2020 roku – 64, lista osób oczekujących na zawarcie umowy najmu socjalnego i pomieszczeń tymczasowych na II półrocze 2020 roku – 109. Liczba osób oczekujących na zawarcie umowy najmu socjalnego z roku na rok rośnie. Aktualnie lokali mieszkalnych niewynajętych jest około 95, ale jest to liczba płynna w czasie i zmienia się w zależności od ilości lokali pozyskanych i wynajętych. Najem socjalny uzależniony jest od wysokości dochodów danego gospodarstwa domowego i na tę chwilę oczekujących jest 109 – mówi Marian Wasiela, naczelnik wydziału gospodarowania majątkiem komunalnym ozorkowskiego magistratu.