Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Jaka będzie decyzja burmistrza? Ta sprawa budzi kontrowersje

Nie ma co ukrywać, że mieszkańcy mają różne opinie o „luzowaniu” obostrzeń przez rząd. Kwestia przedszkoli budzi duże kontrowersje. Czy w Ozorkowie przedszkola będą od 6 maja otwarte?

Niektórzy rodzice czekają na otwarcie przedszkoli. Gdyby tak się stało, będą mogli nareszcie nie martwić się o dziecko, gdy pojadą do pracy. Jest też oczywiście pokaźna grupa osób, które są zaskoczone – ich zdaniem – zbyt szybką decyzją o otwieraniu przedszkoli.

– Ja bym nigdy w życiu nie posłała teraz do przedszkola swojej Lenki – mówi mieszkanka Ozorkowa. – Przecież wciąż walczymy z koronawirusem. Jeśli ktoś chce ryzykować, to jego sprawa.

Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa, ma twardy orzech do zgryzienia. Dowiedzieliśmy się, że włodarz miasta jeszcze nie podjął decyzji.

– Burmistrz nie podjął jeszcze decyzji, czy w tym tygodniu otworzyć przedszkola i żłobki w mieście – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik magistratu.

Rząd chce 6 maja otworzyć przedszkola i żłobki. Pierwszeństwo będą mieli ci rodzice, którzy muszą wrócić do pracy. – Jeśli nie musicie wysyłać dzieci do przedszkoli, dajcie szansę tym, którzy muszą – mówił podczas konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– To wymóg chwili, ale także tego, że niektóre osoby muszą wrócić do pracy. Zapewnienie opieki dla dzieci tych osób jest niezbędne. Nie każdy może przebywać w domu z dzieckiem. Jest zasiłek, ale i tak niektórzy muszą iść do pracy. Choćby medycy. Dlatego chcemy uruchomić miejsce opieki dla dzieci. To nie jest obowiązek. To jest miejsce, gdzie nasze pociechy mogą uzyskać opiekę – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Z kolei minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg dodała, że dodatkowe zasiłki opiekuńcze będą przedłużone tam, gdzie samorząd zdecyduje się, aby instytucje opieki nad dziećmi do lat 3 pozostały zamknięte.

W Ozorkowie, Miejska Biblioteka Publiczna od jutra otwarta. Domy Kultury zamknięte.

Nie wiadomo, czy w Ozorkowie od 6 maja zostaną otwarte przedszkola