Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

Gigantyczna dziura czeka na zalanie a dyrektor ZDP w Łęczycy mówi o brakach

Nasza Czytelniczka przestrzega przed jedną z dużych dziur na drodze powiatowej licząc, że zarządca drogi w najbliższym czasie podejmie się uzupełnienia nawierzchni.

„Chciałam zwrócić uwagę na niespodzianki czekające na kierowców na drodze powiatowej Topola Królewska – Dąbie n/Nerem. Jedną z nich jest ogromna dziura w nawierzchni drogi. Dwa tygodnie temu byli jacyś panowie, obfotografowali, pomierzyli i przyznali, że można sobie uszkodzić samochód. Oby tylko samochód…. Lokalni kierowcy znają miejsce, ale często jeżdżą tu tiry z dużą prędkością. Gdy droga jest pusta, można ominąć to miejsce, ale przy wzmożonym ruchu pojazdów już nie jest tak łatwo” – czytamy w wiadomości nadesłanej do redakcji.

Wielu kierowców poruszających się po drogach powiatowych psioczy m.in. na dziury. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łęczycy, Karol Niewiadomski mówi o kolejności napraw.

– Jako administrator tej drogi znam sprawę zgłoszoną redakcji, niemniej jednak nie jest to jedyny problem na drogach zarządzanych przez powiat. W ubiegłym tygodniu pracowaliśmy na ciągu komunikacyjnym Łęczyca – Piątek, w kolejnym, myślę, że do końca maja będziemy naprawiali ubytki na drogach Topola Królewska – Kłodawa, Topola Królewska – Grabów, Łęczyca – Świnice Warckie. Po zakończeniu tych prac przystąpimy do likwidacji szczególnie niebezpiecznych miejsc na pozostałych drogach będących w administracji ZDP, jest ich 13, to dużo, dlatego niezbędna jest też znaczna ilość masy do uzupełniania ubytków. W ubiegłym roku zamówiłem 1000 t., nie otrzymałem nawet kilograma. W tym roku zamówię dwa razy tyle, może będzie lepiej z dostawami – komentuje K. Niewiadomski.

smart

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.