Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Daszyna Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

Druhowie z OSP w Daszynie przesiądą się ze starego stara do renault

Do piątku mogły wpływać oferty w przetargu ogłoszonym na zakup nowego wozu bojowego dla OSP w Daszynie. Wpłynęła jedna oferta. Strażacy ochotnicy będą jeździć wozem marki renault.

– Jedyna oferta, która wpłynęła opiewa na 818 934 zł. To o 38 tysięcy złotych więcej niż mamy zabezpieczonych środków finansowych, niemniej spodziewaliśmy się, że oferta może być znacznie wyższa – informuje Wojciech Zdziarski prezes OSP w Daszynie. – Najwcześniej nowy wóz bojowy zaparkuje pod jednostką za dwa miesiące. Po zrealizowaniu zamówienia, spośród jednostek OSP w powiecie łęczyckim wpisanych do KSRG, OSP Witonia będzie ostatnią, która nie ma nowego wozu.

Na nowy wóz strażacki OSP w Daszynie otrzymało 90 tysięcy złotych z Komendy Głównej Straży Pożarnej, 390 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz 300 tysięcy złotych od samorządu gminy Daszyna. O brakującą kwotę OSP zwróci się do gminy Daszyna. Zbigniew Wojtera, wójt Daszyny jest przekonany, że rada gminy druhom nie odmówi.

Nowy strażacki renault zastąpi wysłużonego stara z 1984 roku.

– Nasz star jest zadbany, ale co jakiś czas wymaga remontów, ma już swoje lata. Ja się do niego przyzwyczaiłem, ale młodsi druhowie przyznają, że ciężko się go prowadzi – mówi Jarosław Włodek, skarbnik i kierowca w OSP w Daszynie. – Z nowym samochodem pewnie będziemy częściej wywoływani przez KP PSP w Łęczycy do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych choć i tak jest ich około 70-80 rocznie, to całkiem sporo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.