Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski

Dopalacze w Ozorkowie

dzieci

Krzysztof Szerląg, wychowawca z ośrodka Monar, przedstawił samorządowcom zatrważające dane na temat dostępności narkotyków. Stwierdził, że dopalacze jest łatwiej kupić niż alkohol.
– Gwałtownie rośnie liczba młodych osób, które mają problemy z narkotykami. Ostatnio niestety ponownie mamy do czynienia z powrotem dopalaczy. Gdy organizowałem pierwsze mityngi z uzależnionymi osobami, to na spotkania przychodziły trzy osoby. Teraz jest ich piętnaście – mówi pracownik Monaru. – Dopalacze są dostępne i praktycznie łatwiejsze do kupienia od alkoholu. Sprzedawca procentów zazwyczaj pyta klienta o wiek. W przypadku dopalaczy takich pytań nie ma.
Radni chcieli wiedzieć, gdzie w Ozorkowie sprzedawane są dopalacze.
– Takim handlem trudni się coraz więcej dilerów, którzy sprzedają narkotyki w swoich mieszkaniach. Oczywiście informacje o tym gdzie można kupić dopalacze dostępne są też w internecie – poinformował samorządowców K. Szerląg, który dodał, że po narkotyki sięgają coraz młodsi ludzie.
O problemie z narkotykami wśród uczniów mówiła również niedawno na łamach Reportera Ewa Pałasz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ozorkowie. Poradnia coraz częściej pomaga młodym osobom uzależnionym od używek.
– Przychodzą do nas rodzice uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, którzy mają ogromny problem. Okazuje się, że ich dziecko zaczęło już eksperymentować z narkotykami. W gimnazjach problem z narkotykami jest jeszcze większy a w liceum staje się czymś powszechnym – powiedziała nam E. Pałasz.
Wydaje się, że na tle takich wypowiedzi potrzebne są bardziej zdecydowane działania policji.
(stop)

3 KOMENTARZE

  1. Jakim prawem udostępnieliscie zdiecje na którym jestem ja z znajomymi bez mojej zgody? I moich kolegów ja tego tak nie zostawie ,oczerniliscie nas gdyż żadnych narkotyków nie kupujemy ani sprzedajemy.

    • jAK BYM ZOBACZYŁ ZE TO MI ZDJ ROBI TO TEZ BYM MU ZROBIŁ TYLE ZE JUZ TEN PAN BEZ ZĘBÓW MIAŁBY SELFIE

  2. To jest chore ten Pan z monaru powinien zdawać sobie sprawe z tego ze nie uratuje całegoświata więc niech zajmie sie ludzmi których ma pod soba zamknbietych na klucz a nie lata i robi zdjęcia dziecia które nie sa głuopie i maja swój włąsny rozum zdjecie powinno byc usunięte dobrze z eten pan jeszcze imion i nazwisk nie udostępnił ja bym walczył o to zeby to znikneło z neta
    Bo pan z monaru powinien pomagać a nie szukać sensaci to jest chore chciałbym dowiedzieć się imienia i nazwiska tego pseudo Terapeuty i postarać sie o usuniecie go z pracy i codniecie licenci na pomoc ludzią uzależnionym ..Dzięki [powedzenbia ja bym walczył bo to jest oczernianie \
    TO NIE SA SPOSOBY PRAWDZIWYCH TERAPEUTÓW

Komentarze są wyłączone.