Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Dom handlowy będzie zrównany z ziemią! Właściciele punktów muszą szukać sobie innego miejsca…

handlowiec

W „Handlowcu” w Poddębicach powoli kończy się biznes. Kupcy mają czas do końca tego roku, aby wyprowadzić się z domu handlowego. Niektórzy nie kryją rozczarowania, bo – jak sami twierdzą – była nadzieja, że „Handlowiec” ma zmienić swoje oblicze.

– To nie jest tak, że nowy właściciel nie miał żadnych planów w stosunku do tego domu handlowego. Plany były i nawet atrakcyjne – mówi Aleksander Gaj, jeden z handlowców. – „Handlowiec” miał zostać zmodernizowany na wzór łódzkiej Manufaktury. Miały powstać nawet tarasy i nowe punkty usługowe. Dlatego decyzja burmistrza o likwidacji domu handlowego jest kontrowersyjna.

Pan Aleksander ma to szczęście, że będzie mógł przenieść się w inne miejsce. Jednak dla niektórych handlowców poszukiwanie nowego punktu może być sporym wyzwaniem.

– Nie ma co ukrywać, że to było dobre miejsce ze względu na lokalizację. Samo centrum Poddębic. Nawet, jeśli coś znajdę w innej lokalizacji, to tylu klientów już nie będzie – obawia się inny sprzedawca.

– Chcemy, by centrum Poddębic było jeszcze bardziej estetyczne i nabrało nowego wyglądu, dlatego podjęliśmy decyzję o przejęciu obiektu od obecnego właściciela. Radni Rady Miejskiej wyrazili zgodę na nabycie do gminnego zasobu tego budynku – informuje burmistrz Piotr Sęczkowski. – Po wyburzeniu „Handlowca” mamy wiele pomysłów na przeznaczenie tego terenu, np. budowa fontanny termalnej, czy zagospodarowanie zielenią. Będziemy jeszcze dyskutować na ten temat i zobaczymy co przyniesie 2021 rok. Chcielibyśmy, aby to miejsce stanowiło reprezentacyjną część Poddębic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.