Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Zdrowie i Uroda

Do szamponu dodaj fusy z kawy i umyj włosy. Efekt? Rewelacja!

Słyszałaś kiedyś o takim sposobie na wykorzystanie fusów, które zostają z kawy? Sprawdź, dlaczego warto, żebyś do swojego ulubionego szamponu dodała trochę zmielonej kawy.

Fusy z kawy to doskonała odżywka dla roślin doniczkowych i do ogrodu. Za ich pomocą można również odstraszyć insekty, odświeżyć lodówkę albo zrobić naturalny peeling do ciała. Dlaczego jednak mieszać ją z szamponem i myć nią włosy? Fusy z kawy (lub zwykła kawa mielona) doskonale nadają się do przygotowania peelingu do skóry głowy.

Peeling do skóry włosów – dlaczego warto?

O takim rodzaju peelingu niewiele się mówi. Tymczasem jest to zabieg, który rewelacyjnie działa na włosy. Czego możesz spodziewać się po peelingu do skóry włosów? Pięć największych zalet:

  • doskonale oczyszcza skórę głowy z obumarłego naskórka
  • reguluje pracę gruczołów łojowych
  • może pomóc pozbyć się łupieżu
  • poprawia krążenie, przez co może pobudzać włosy do wzrostu lub zapobiegać ich wypadaniu
  • dodatek kawy, a więc obecność kofeiny, również stymuluje włosy do wzrostu

Jak wykonać peeling do włosów i jak go stosować?

Kawowy peeling poleca się przede wszystkim osobom o ciemniejszych włosach (jasne kosmyki kawa może nieco przyciemnić). Wykonanie go jest bardzo proste. Wystarczy 3 – 4 łyżki mielonej kawy lub fusów zmieszać z dwiema łyżkami szamponu i kosmetyk jest gotowy.

Peeling bardzo delikatnie wmasowujemy w skórę głowy (przy długich włosach może to zająć więcej czasu). Następnie włosy dokładnie płuczemy. Nie myjemy już włosów, warto za to nałożyć odżywkę.

Zamiast szamponu można wykorzystać naturalne produkty, jak choćby wodę, mleko, jogurt a nawet mleko kokosowe – w tym wypadku jednak po zmyciu peelingu konieczne jest umycie włosów szamponem. Peeling można też nieco wzbogacić np. miodem. Peeling do włosów warto stosować regularnie – raz w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.