Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

łęczycka w ozorkowie
Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Dlaczego wyremontowana ul. Łęczycka w Ozorkowie będzie przekopana?

Blisko 2 tygodnie potrwać mają rozpoczęte w rejonie ul. Łęczyckiej prace związane z kładzeniem linii średniego napięcia do budowanej w Parzęczewie farmy wiatrowej.

Kable będą ciągnięte wzdłuż ul. Łęczyckiej między Rolną a Suchą. Przy drodze pojawi się w sumie 10 wykopów, część z nich w pasie ścieżki rowerowej. Miasto zgodziło się na prowadzenie prac w tym miejscu pod warunkiem, że po zakończeniu robót nawierzchnię ścieżki przywróci do pierwotnego stanu firma Larkbud, która w ubiegłym roku zmodernizowała Łęczycką.

Firma realizująca inwestycję w gminie Parzęczew przyjęła ten warunek i pokryje wszystkie koszty związane z odtworzeniem ścieżki.

Od początku maja w kilku miejscach na terenie miasta prowadzone są roboty związane z ułożeniem linii energetycznej zasilającej farmę wiatrową w Parzęczewie z głównego punktu zasilania w Ozorkowie przy ul. Młynarskiej, m.in. wzdłuż ulic: Młynarskiej, Rolnej, Suchej, Nowej, Przejazd, Konopnickiej, Zielonej i Makowej, zarówno na terenach należących do miasta, PKP, jak i prywatnych.

Inwestor został zobowiązany do przywrócenia stanu pierwotnego i do uporządkowania terenu po zakończeniu prac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.