Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Czy w Ozorkowie będzie drożej za wywóz śmieci?

Radni nie zajmowali się dziś sprawą gospodarki odpadami komunalnymi. Temat ma być omówiony podczas najbliższej sesji, pod koniec stycznia 2021 r. Co to oznacza?

Podwyżek, póki co, nie będzie. Miasto ogłosiło kolejny przetarg w związku z zadaniem odbioru odpadów komunalnych. W przyszłym roku, do końca marca, śmieci wciąż odbierać będzie Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne – firma, która jako jedyna zgłosiła się do pierwszego przetargu.

– Przedsiębiorstwo komunalne wykonuje zadanie odbioru nieczystości komunalnych z tzw. wolnej ręki. Drugi przetarg w ramach tego zadania został już ogłoszony. Rozstrzygnięcie musi zapaść do końca marca 2021 r. – informuje Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta.

Zapytaliśmy sekretarza o plany związane z naliczaniem opłat za śmieci według zużycia wody. Takie same rozwiązanie samorząd chciał zastosować w Łodzi, jednak Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała ten pomysł.

– Muszę przyznać, że jesteśmy po niedawnej decyzji RIO bardziej ostrożni w związku z planami rozliczeń za śmieci według wskazań wodomierza. Nie potrafię jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy takie rozwiązanie będzie zastosowane w Ozorkowie. Gdybyśmy zdecydowali się na dotychczasowy sposób rozliczeń, to myślę, że kwota za odbiór nieczystości nie powinna przekroczyć 35 zł od osoby.

W tej chwili w Ozorkowie stawka osobowa za wywóz śmieci wynosi 25 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.