Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Ozorków Powiat zgierski Warto przeczytać

Czy będzie „Magiczny ogród” na Zielonym Rynku?

Władze Ozorkowa rozmawiają z powiatem zgierskim o planowanej inwestycji na skwerze przy Stypułkowskiego. Okoliczni mieszkańcy zastanawiają się, czy realizacja projektu pod nazwą „Magiczny ogród” dojdzie do skutku. Okazało się bowiem, że teren jest działką drogową na której tego typu inwestycji nie da się zrobić.

O zamieszaniu w tej sprawie informowaliśmy już na łamach „Reportera”. Joanna Mariankowska, radna powiatowa związana z Ozorkowem, umieściła w internecie wpis w którym podzieliła się swoimi wątpliwościami dot. realizacji placu zabaw na terenie tzw. Zielonego Rynku. Do dyskusji włączyli się też inni przedstawiciele powiatu. Dominik Gabrysiak, wicestarosta z Ozorkowa, przekonywał już na wstępie, że do porozumienia ws. inwestycji na pewno dojdzie. W podobnym tonie wypowiadał się również burmistrz Jacek Socha.

Na jakim etapie są rozmowy na linii miasto – powiat?

„Skwer i otaczająca go ulica należą do powiatu zgierskiego i leżą w pasie drogowym. Burmistrz Jacek Socha rozmawiał ze starostą Bogdanem Jarotą i wicestarostą Dominikiem Gabrysiakiem o zmianie przeznaczenia tego terenu. Ustalono, że nastąpi nowy podział geodezyjny i z terenu zostanie wydzielona działka (skwer z drzewami), którą powiat przekaże miastu. Starosta zobowiązał się, że po przekazaniu działki powiat utwardzi drogę wokół skweru, natomiast burmistrz zadeklarował zagospodarowanie skweru” – czytamy w wiadomości z urzędu miasta.
– Bardzo mi zależy na zagospodarowaniu tego terenu zgodnie z życzeniem mieszkańców ul. Stypułkowskiego – mówi burmistrz Jacek Socha. – Planujemy stworzyć tu miejsce rekreacji, m.in. plac zabaw dla dzieci. Do inwestycji miasto przystąpi po wprowadzeniu przez powiat zmian w podziale geodezyjnym.

Projekt zakłada wyposażenie placu w zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową, most linowy, ławki, kosze na śmieci. Nawierzchnia placu ma być piaskowa, a teren ogrodzony. Plac zabaw ma kosztować 40 tysięcy zł.