Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Czy Azjaci zainwestują w Ozorkowie?

W Urzędzie Miejskim w Ozorkowie burmistrz Jacek Socha spotkał się z przedstawicielami azjatyckiej firmy, zainteresowanej uruchomieniem w Ozorkowie zakładu produkcyjnego. Firma to potentat w produkcji nowoczesnych technologii, działający w 70 krajach na kilku kontynentach, lider w swojej branży. Inwestycja w Ozorkowie pozwoliłaby na zatrudnienie 170 osób; kadry kierowniczej i pracowników produkcji.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zainteresowani ulokowaniem fabryki inwestora w regionie łódzkim. Burmistrz Jacek Socha zadeklarował wszelką możliwą pomoc ze strony miasta w zakresie uzyskania koniecznych pozwoleń i decyzji na ulokowanie zakładu w Ozorkowie.

– To poważny, duży inwestor, który stworzyłby nowe miejsca pracy w naszym mieście – mówi burmistrz Jacek Socha. – Plusem jest działanie w Ozorkowie Zespołu Szkół Zawodowych, z którym inwestor chciałby nawiązać współpracę w zakresie pozyskiwania pracowników. Decyzja w sprawie inwestycji w naszym mieście ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni. Wtedy będzie można podać do publicznej wiadomości więcej szczegółów na temat firmy i jej zamierzeń inwestycyjnych.