Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Co dalej z windą w DPS?

Wymiana windy w łęczyckim Domu Pomocy Społecznej była zaplanowana na koniec ubiegłego roku, ale jak do tej pory inwestycja nie została ukończona. Przez opóźnienie, dofinansowanie na ten cel może nie trafić na konto samorządu.

W październiku ub. roku samorząd powiatu łęczyckiego przystąpił do realizacji projektu współfinansowanego ze środków PFRON. Wartość inwestycji oszacowano na kwotę ok. 400 0000 zł, przy 50% udziale powiatu i PFRON. W ramach realizacji zadania zaplanowano przebudowę szybu windy, remont części dachu oraz urządzenie dodatkowych miejsc dla przyszłych pensjonariuszy.

Na opóźnienie prac znaczny wpływ miała panująca pandemia koronawirusa. Zakażenia nie ominęły pensjonariuszy i personelu DPS, co w znacznym stopniu ograniczyło możliwość prowadzenia prac montażowo – budowlanych.

– Powstało realne zagrożenie przekazania środków z PFRON – mówi dyrektor Przemysław Grabarczyk – Zgodnie z projektem inwestycja miała być zrealizowana w roku ubiegłym, z przyczyn zupełnie niezależnych jej realizacja w tym terminie nie była możliwa. W chwili obecnej brak jest odpowiednich formalnych uregulowań prawnych pozwalających na realizację zadania z opóźnienia niezależnego od inwestora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.