Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Cmentarne róże podarował koleżankom. Teraz ma kłopoty

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Poddębicach, zatrzymali 20 – letniego poddębiczanina. Mężczyzna na cmentarzu komunalnym ograbił grób z kwiatów, które wręczył dwóm koleżankom. Okradanie nagrobków jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

7 lipca 2020 roku, w wyniku przeprowadzonych ustaleń, policjanci z KPP w Poddębicach zatrzymali mężczyznę, który dzień wcześniej ograbił grób z blisko 180 ciętych róż. Kwiaty przekazał swoim koleżankom. Mienie zostało odzyskane. Mężczyzna usłyszał zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za ograbianie grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich osób odwiedzających groby najbliższych, które zauważą podejrzanie zachowujące się osoby, o natychmiastowy kontakt z policją pod nr 997 lub 112. Kradzież nawet małego znicza jest przestępstwem. Jeśli zauważymy zachowanie świadczące o ograbianiu grobu, nie wahajmy się zawiadomić policji. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie pozwoli funkcjonariuszom podjąć natychmiastowe i skuteczne działania