Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Gm. Parzęczew Powiat zgierski Warto przeczytać

Ciężarna zamieszkała w szałasie?!

Mieszkańcy osiedla w Leźnicy Wielkiej (gm. Parzęczew) z niedowierzaniem kręcą głowami.

W lesie okalającym osiedle bezdomni wybudowali szałas. Okolica została zaśmiecona, a goście z lasu często odwiedzają okoliczne sklepy monopolowe. Najbardziej kontrowersyjny jest jednak fakt, że – jak podają nasi informatorzy – w szałasie przebywała ciężarna.

– To koczowisko jest miejscem, gdzie jeszcze do niedawna przebywali ciężarna i jej partner – powiedziała „Reporterowi” Jolanta A. (nazwisko do wiadomości red.), która przesłała nam zdjęcia szałasu i zanieczyszczonego terenu.

Pani Jolanta nie ukrywa zdenerwowania.

– Ta sprawa jest dla mnie bardzo bulwersująca, tym bardziej, że odpowiednie służby nic z tym nie robią. Rozmawiałam już o tym szałasie z nadleśniczym i policją. I żadnej interwencji nie ma – słyszymy.

Mieszkańcy również nie ukrywają emocji. W lesie jest pełno śmieci, poza tym bezdomni rozpalają ogniska. Jest duże prawdopodobieństwo zaprószenia ognia.

Podkom. Magdalena Nowacka, rzecznik policji w Zgierzu, zapewnia, że ozorkowscy funkcjonariusze dotychczas nie mieli informacji o szałasie w lesie. Po naszym zgłoszeniu policja podjęła interwencję.

– W tej sprawie policjant wspólnie z przedstawicielem Straży Leśnej dokonali kontroli wskazanego rejonu. W wyniku czynności funkcjonariusze ujawnili wspomniane miejsce koczowania osób. Cała sprawa została przekazana przedstawicielom, którzy są właściwi do podejmowania dalszych decyzji i czynności w takich sprawach – poinformowała rzeczniczka.

Policja zajęła się już sprawą szałasu w lesie