Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat poddębicki Uniejów

Blokada na chodnikach

02

Od wielu miesięcy na chodnikach przy ul. Rzecznej i Kilińskiego składowane są materiały budowlane: kostka brukowa i krawężniki. Narzekają piesi, którzy z powodu przeszkód mają utrudnione lub wręcz uniemożliwione korzystanie z trotuarów. Ich nerwy nieco poprawił właśnie rozpoczęty remont jednej z dróg. Pytanie jednak pozostaje: kto wpadł na pomysł, aby tak skutecznie utrudnić życie mieszkańcom i dlaczego to zrobił?
– Jestem przekonany, że to starostwo powiatowe chciało się w ten sposób wypromować. Pokazać, że szykowana jest inwestycja. Nie rozumiem jednak tego, dlaczego aż tak długo trzeba było czekać na remont ul. Rzecznej i czy nie było innego miejsca na składowanie – mówi Jan Wiktorowski. – Mieliśmy tu naprawdę sporo kłopotów z powodu tych zalegających krawężników i kostki. Moja synowa musiała wręcz zrobić robotnikom awanturę, bo przyblokowali wyjście z domu.
O problemie rozmawialiśmy z kierownikiem robót.
– Docierają do mnie sygnały od mieszkańców o zalegającym materiale budowlanym – usłyszeliśmy. – Remont już ruszył, a więc kostka wraz z krawężnikami w ciągu 2-3 tygodni zniknie z chodników przy ul. Rzecznej. O tym dlaczego przez tyle miesięcy była tu składowana nie będę się wypowiadał. To była decyzja starostwa.
Kierownik robót nie potrafił odpowiedzieć, czy równie szybko odblokowane zostaną chodniki przy ul. Kilińskiego. Jak na razie nie wiadomo, kiedy starostwo powiatowe w Poddębicach zleci remont tej ulicy.
(stop)