Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat zgierski Warto przeczytać

Black Hawk nad Zgierzem

Policjanci poszukują Grzegorza Sibińskiego (44 l.). Mężczyzna wyszedł z domu 2 sierpnia. Porusza się samochodem osobowym renault kadjar w kolorze czerwonym o numerze rejestracyjnym WE 440 UN. Być może auto gdzieś porzucił.

Dziś na terenie szpitalnego lądowiska w Zgierzu wylądował śmigłowiec Black Hawk, który zaangażował się w akcję poszukiwawczą. Największy śmigłowiec Black Hawk przeznaczony jest do operacji specjalnych.

Śmigłowiec może być szybko dostosowany do różnych misji, takich jak transport żołnierzy, udział w misjach bojowych, MEDEVAC (ewakuacja medyczna), pomoc humanitarna, misje poszukiwawczo-ratownicze czy transport ładunków, a także do użycia w działaniach szturmowych jako uzbrojony helikopter.

Grzegorz Sibiński wyszedł z domu 2 sierpnia. Do dziś nie skontaktował się z poszukującą go rodziną. Przestał też odbierać telefony od osób, które próbowały się do niego dodzwonić.

– Wszystkie osoby mogące pomóc w odnalezieniu mężczyzny lub posiadające informacje na temat miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zgierzu pod nr telefonu czynnym całą dobę 42 7142200 oraz 112 lub osobiście w KPP Zgierz ul. Długa 58/60 – informuje Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.