Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

(Aktualizacja) Rośnie liczba zakażonych policjantów!

Redakcja została poinformowana o jednej z funkcjonariuszek komisariatu policji w Ozorkowie, u której test na wirusa Sars Cov 2 był pozytywny. Policjanta miała mieć przeprowadzony test wczoraj, dziś przebywa już na kwarantannie. Okazało się, że koronawirusa ma też drugi policjant. Komendant komisariatu wraz z zastępcą spotkali się z szefem Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, aby rozmawiać o trudnej sytuacji.

– Na sto procent policjantka ma koronawirusa – usłyszeliśmy od mieszkańca Ozorkowa, który twierdzi, że dobrze zna środowisko ozorkowskich policjantów.

Mężczyzna poprosił dziennikarza, aby sprawdził informację.

Zadzwoniliśmy do Sanepidu w Zgierzu.

– Proszę o przesłanie pytania ws. policjantki z Ozorkowa mailem – powiedziała nam Barbara Wieteska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgierzu. – Przepraszam, ale nie mogę od razu odpowiedzieć na to pytanie, bo mamy bardzo dużo pracy.

Próbowaliśmy porozmawiać z szefem ozorkowskiego komisariatu.

– Wyjechał z zastępcą do komendanta policji w Zgierzu – usłyszeliśmy od dyżurującego policjanta. – Wiem, jaka jest u nas sytuacja. Ale dopiero rozpocząłem służbę i niewiele mogę powiedzieć.

policjanci z koronawirusem

Skontaktowaliśmy się też z rzecznik policji w Zgierzu.

– Mogę powiedzieć, że z komisariatu w Ozorkowie dwóch funkcjonariuszy jest zakażonych koronawirusem. Funkcjonariusze przebywają na kwarantannie. Na ten moment pozostali policjanci pracują normalnie – informuje podkom. Magdalena Nowacka, rzecznik KPP w Zgierzu.

W ozorkowskim komisariacie służy 39 policjantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.