Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Absolutorium dla burmistrza jednogłośnie

Radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu Miasta Ozorkowa za rok 2020 i udzielili absolutorium burmistrzowi Jackowi Sosze. Radni 15-osobowej Rady Miejskiej byli jednogłośni w tej sprawie.

– Serdecznie państwu dziękuję za udzielenie mi absolutorium – mówił burmistrz Jacek Socha. – Taki wynik głosowania to dla mnie wyraz zrozumienia przez radę moich działaniach i zamierzeń oraz efektywnej współpracy radnych i burmistrza dla dobra mieszkańców. Celem podejmowanych przez nas decyzji jest rozwój miasta i poprawa życia jego mieszkańców. Nie wszystkie oczekiwania i potrzeby uda się zrealizować od razu, ale na przestrzeni ostatnich lat zrealizowaliśmy wiele zadań, a przed nami kolejne. Dzięki współpracy, zgodzie i wzajemnym wsparciu jesteśmy w stanie zrobić jeszcze wiele dobrego dla naszego miasta.

Rok 2020 z powodu stanu epidemii nie był łatwy dla samorządów. Mimo to miastu udało się zrealizować w sposób prawidłowy założenia budżetu na 2020 r., co potwierdziła opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, wystawiona m.in. w oparciu o wniosek Komisji Rewizyjnej RM w Ozorkowie o udzielenie absolutorium burmistrzowi Jackowi Sosze.

W 2020 r. dochody miasta wyniosły ponad 100 mln 38 tys. zł, a wydatki ponad 98 mln 725 tys. zł, z czego na inwestycje wydano blisko 14 mln zł.

Inwestycje, zrealizowane w minionym roku, to m. in. przebudowa ulic: Traugutta, Żeromskiego, Stypułkowskiego, Orzeszkowej, Konopnickiej, rewitalizacja Parku Miejskiego, realizacja I etapu termomodernizacji pływalni „Wodnik”. W minionym roku rozpoczęła się także przebudowa ulic: Zachodniej, Spokojnej, Pogodnej i Konarskiego, która będzie kontynuowana w tym roku, przebudowa ul. Listopadowej i zakończona już rewitalizacja pałacu Schlosserów.


W imieniu radnych Rady Miejskiej przewodniczący Ryszard Kałużny i wiceprzewodniczący Grzegorz Tomczak gratulują burmistrzowi Jackowi Sosze uzyskania absolutorium

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.