Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat poddębicki Warto przeczytać

80-latek wymusił pierwszeństwo – trafił do szpitala

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło na DK72 w miejscowości Niewiesz Kolonia w gminie Poddębice. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Daewoo Matiz, nie zastosował się do znaku „STOP”, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą, w wyniku czego doszło do zderzenia. Apelujemy o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

W miejscowości Niewiesz Kolonia w gminie Poddębice, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 80-letni kierujący pojazdem marki daewoo matiz, nie zastosował się do znaku „STOP” i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 21-latkowi, który kierował toyotą. W wyniku zderzenia matiz zepchnięty został ze swojego toru jazdy i wjechał do przydrożnego rowu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. 80-latek trafił do szpitala. Z uwagi na powstałe uszkodzenia, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Na miejscu zdarzenia drogowego pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Policja apeluje o rozwagę za kierownicą i bezpieczne zachowania na drodze. Przypomina, że kierowanie pojazdem to również odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, wyobraźnia, rozsądek oraz umiejętność przewidywania różnych sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.