Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

23-letni motocyklista sprawcą groźnego wypadku! Został przetransportowany do szpitala

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, wyjaśniają przyczyny zdarzenia drogowego z udziałem osobowego auta i motocyklisty, do którego doszło na ulicy Łódzkiej w Poddębicach. W wyniku zdarzenia 23 – letni kierowca motocykla został przetransportowany do szpitala. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, a śledczy z technikiem wykonali oględziny. Policjanci apelują do kierowców i motocyklistów o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

wypadek motocyklisty

23 września 2020 roku około godziny 9:00, dyżurny poddębickiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w centrum Poddębic. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem marki Yamaha, wyprzedzając na skrzyżowaniu stojące w zatorze drogowym pojazdy, nie ustąpił pierwszeństwa 70-letniemu kierującemu, który skręcał w lewo. W wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Peugeot 406.  23-latek nie stosował się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, wyprzedzał na linii ciągłej oraz przejściu dla pieszych. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu. Kierujący byli trzeźwy.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.