HomeAktualnościZuchwała napaść w powiecie łęczyckim! 24-latek wybił okno, wtargnął do domu i pobił właściciela posesji!

Zuchwała napaść w powiecie łęczyckim! 24-latek wybił okno, wtargnął do domu i pobił właściciela posesji!

zuchwała napaść

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 24-latka podejrzanego o rozbój. Agresor zaatakował 66–letniego mężczyznę w jego miejscu zamieszkania i chciał ukraść mu kurtkę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.

28 stycznia 2024 roku około godziny 6.20 policjanci z łęczyckiej komendy pojechali do jednej z miejscowości w gminie Góra Świętej Małgorzaty, gdzie 66-letni mężczyzna padł ofiarą rozboju. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń agresor wszedł na posesję pokrzywdzonego i po tym jak wybił szyby w oknie wtargnął do domu. Plądrując jego wnętrze zaatakował właściciela, zadając mu cios w twarz. Na szczęście 66-latek zdołał zadzwonić do znajomego. Ten już po kilku minutach przybył na miejsce i obezwładnił agresora, zapobiegając tym samym dalszej eskalacji agresji i kradzieży kurtki.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zatrzymali 24-latka w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było 2,32 promila alkoholu. Następnego dnia jak wytrzeźwiał usłyszał zarzut dotyczący rozboju i przestępstwa zniszczenia mienia wartości bliskiej 2 tysięcy złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy, która podejrzanego o przestępstwa objęła policyjnym dozorem. Podejrzanemu, za sam rozbój może grozić kara nawet do 15 lat pozbawiania wolności.

UDOSTĘPNIJ:
Głośny proces! Kol
W Ozorkowie przy blo
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.