Został mistrzem we wspinaczce

wspinaczka mistrz

W Ozorkowie jest wielu młodych, utalentowanych sportowców, w różnych dyscyplinach. Jednym z nich jest Błażej Kosmalski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie oraz reprezentant Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego, który może się pochwalić dużym sportowym sukcesem!

Młody ozorkowianin został Mistrzem Polski Juniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Podczas zawodów rozegranych 16.10.2021 r. w Tarnowie drogę wspinaczkową pokonał z wynikiem 7,74 sekundy.

Swoją przygodę z tym sportem Błażej rozpoczął już jako sześciolatek i od tego czasu ma na swoim koncie wiele sukcesów. W ubiegłym roku zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, a także uplasował się na IV miejscu podczas Pucharu Europy. Warto dodać, że Błażej od tego roku jest także w kadrze narodowej tej dyscypliny sportu.