HomeWarto przeczytaćZoo w Łodzi świętuje 83. urodziny. Sprawdź atrakcje na weekend

Zoo w Łodzi świętuje 83. urodziny. Sprawdź atrakcje na weekend

zoo łódź

Nela Mała Reporterka, spotkania z opiekunami zwierząt, pokazowe karmienia, warsztaty oraz wycieczki po budowie Orientarium – to tylko część atrakcji przygotowanych na 83. urodziny łódzkiego zoo! Zarezerwuj swój czas w niedzielę (26 września).

Spotkanie z Nelą Małą Reporterką

Gościem specjalnym urodzin będzie Nela Mała Reporterka – autorka kilkunastu książek i reportaży, laureatka wielu nagród. Spotkanie z podróżniczką zaplanowano na godzinę 14:00 w pobliżu wyspy lemurów.

— Zapraszam na spotkanie z okazji premiery moich dwóch książek – „Nela na wyspie kangura” oraz „Nela i wyprawa w morskie głębiny”. Będziemy rozmawiać o kangurach i kolczatkach. Opowiem Wam historię odnalezienia i uratowania koali na spalonym australijskim buszu, a z moją książką „Nela i wyprawa w morskie głębiny” zanurkujemy w poszukiwaniu zwierząt w najgłębsze zakątki mórz i oceanów — zapowiada Nela.

Wycieczki po budowie Orientarium

Każdy, kto podczas urodzin odwiedzi Łódzki Ogród Zoologiczny, będzie miał szansę zobaczyć, jak powstaje nowoczesny kompleks na terenie łódzkiego zoo – Orientarium. Przypomnijmy, że obiekt ten będzie prezentował faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej.

Wycieczki (grupy do 15 osób) będą startowały o godz.10:00, 11:30, 13:00, 14:30 oraz 16:00.

Zbiórka przy wyspie lemurów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Stoiska edukacyjne i warsztaty

W dniu urodzin na terenie ogrodu pojawią się również edukatorzy łódzkiego zoo, którzy będą prowadzić bezpłatne warsztaty na specjalnie przygotowanych stoiskach (obowiązuje zakup biletu do zoo). 

  • Powiedz stop kości słoniowej!

Pierwsze stanowisko będzie poświęcone słoniom indyjskim. Pracownicy zaprezentują ciekawe eksponaty i opowiedzą o zagrożeniach tego gatunku w naturze. 

  • Powiedz stop palmie olejowej!

Na drugim stanowisku edukatorzy będą opowiadać o lasach Indonezji – kiedyś jednych z najbujniejszych, obok Kotliny Kongo i Amazonii. Obecnie są one w zastraszającym tempie wycinane pod plantacje palmy olejowej. Cierpią na tym głównie mieszkańcy tych dziewiczych lasów – nosorożce jawajskie i sumatrzańskie, pantery mgliste, niedźwiedzie malajskie i orangutany. 

  • Powiedz stop zupie z płetwy rekina!

Trzecia strefa będzie poświęcona rekinom i płaszczkom, czyli jednym z najbardziej fascynujących grup ryb na Ziemi. Znane są zarówno te osiągające kilkadziesiąt centymetrów rekinki bambusowe, jak i osiągające kilkanaście metrów rekiny wielorybie. Niestety, ich spokojne życie zostało przerwane w 1975 r. wraz z premierą filmu „Szczęki”. Hit kinowy stał się powodem wybuchu ogólnoświatowej paniki przed tymi ciekawymi rybami. Szacuje się, że w ciągu 10 lat rekiny atakują ze skutkiem śmiertelnym około 6 osób na całym świecie.

Dla porównania, co roku człowiek zabija między 100 a 200 milionów rekinów. Część z nich zabijana jest ze strachu, wiele jako składnik do tak zwanej zupy z płetwy rekina.

Pokazowe karmienia i spotkania z opiekunami

Opiekunowie zapraszają na pokazowe karmienia zwierząt, podczas których będą opowiadać o wybranych gatunkach. Warto więc zajrzeć na wybiegi zwierząt:

o godz. 11:30 – wari rudych (lemurów)

o godz. 12:00 – żyrafy Rothschilda

o godz. 12:30 – hipopotama karłowatego

o godz. 13:00 i 14:00 – kanczyla mniejszego (myszojelenia)

o godz. 14:00 – wyderki orientalnej

o godz. 16:00 – pandy małej

Animacje dla całych rodzin

Podczas imprezy na terenie zoo pojawią się trzy stoiska animacyjne.

Na pierwszym z nich dzieci i młodzież będą mogli stworzyć maski zwierząt – słonia, niedźwiedzia, gibona i krokodyla.

Na drugim stoisku wszyscy chętni będą przygotowywać miękkiego krokodyla.

Animatorzy na trzecim stanowisku zorganizują gry i zabawy sportowe, jak rzut do celu, łowienie rybek, zbieranie na czas liści dla małp, tor przeszkód czy skakanie przez linę.

Dodatkowe atrakcje

Urodzinowy piknik wzbogacą również firmy, które są sponsorami zwierząt w łódzkim zoo – Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 w Łodzi oraz Kancelaria Prawna – Inkaso WEC S.A., która wraz z Łódzką Akademią Futbolu przygotuje sportowe animacje dla dzieci. Do wygrania będą cenne nagrody. Będzie można również odebrać kupon na darmową poradę prawną.

Podczas urodzin fotograf będzie robił zdjęcia w ramce łódzkiego zoo, w towarzystwie pluszowego słonia i żyrafy. W godz. 12:00–13:00 spotkasz go między pawilonem Małpi Gaj a pawilonem Wydry i Mrówkojady, a w godz. 13:00–14:00 – przy wybiegu żyraf.

UDOSTĘPNIJ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.