HomeAktualności z regionuZmiany w łęczyckim magistracie

Zmiany w łęczyckim magistracie

magistrat

Wiele osób spodziewało się zmian kadrowych w urzędzie miejskim po wygranych wyborach samorządowych przez Krzysztofa Lipińskiego. Można było podejrzewać, że burmistrz wymieni urzędników na innych, okazuje się jednak, że najbliższe zmiany będą spowodowane samodzielnymi decyzjami pracowników. Dwoje z nich złożyło rezygnacje.
Roszady dotyczą wydziału promocji, oświaty, kultury i sportu. Rezygnację złożyli Rafał Koperkiewicz, który był kierownikiem wydziału oraz Krzysztofa Łuczak, rzeczniczka poprzedniego burmistrza.
– Potwierdzam, że te dwie osoby złożyły rezygnacje. Pytałem o powody podjęcia takiej decyzji, ale nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Przez najbliższe 3 miesiące będą jeszcze świadczyć stosunek pracy. W odpowiednim czasie zostaną ogłoszone konkursy na wolne stanowiska, siłą rzeczy nastąpią zmiany wśród pracowników tego wydziału – komentuje burmistrz Krzysztof Lipiński. – Kierownik wydziału w wyniku drobnej restrukturyzacji, jaka nastąpiła w urzędzie miejskim w Łęczycy, otrzymał inne zadania i co za tym idzie stracił dodatek funkcyjny. Pan Rafał Koperkiewicz i pani Krzysztofa Łuczak mieli zajmować się tylko szeroko pojętymi formami pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych.
Być może taki zakres obowiązków nie przypadł do gustu urzędnikom, a może powody złożenia rezygnacji były znacznie bardziej skomplikowane. Jedno jest pewne, nie mogły to być decyzje podjęte pochopnie. Bez ważnych powodów nie rezygnuje się z pracy w obliczu tak dużego bezrobocia.
(mr)

UDOSTĘPNIJ:
Dlaczego jej własna
Była kierownik PCPR
Oceń Ten Artykuł:
544 komentarze

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.