HomeAktualnościZe szkoły ukradli sprzęt muzyczny i … buty uczniów!

Ze szkoły ukradli sprzęt muzyczny i … buty uczniów!

kradzież w szkole

W nocy miało miejsce włamanie do budynku Szkoły Podstawowej w Grabowie. Przedmiotem kradzieży był sprzęt muzyczny i cztery pary butów pozostawionych przez uczniów w szatni. Jak do tej pory, nie udało się ustalić sprawców włamania z kradzieżą.

O zuchwałej kradzieży, do której doszło w grabowskiej podstawówce mówi Krystyna Gaj, pełniąca obowiązki dyrektora szkoły.

– Przedmiotem kradzieży stał się głównie sprzęt muzyczny. Złodziej lub złodzieje zabrali laptopa, mikser dźwięku, dwa mikrofonów, dwie kolumny odsłuchowe, dwa statywy z pomieszczenia szkolnego radiowęzła oraz, co jest naprawdę szokujące, cztery pary butów pozostawionych przez uczniów w szatni. Wartość skradzionego mienia szacujemy na kwotę ok. 10 000 zł – informuje dyrektorka. – Oprócz straty materialnej poniesionej przez szkołę, niewątpliwie jest to duża szkoda dla uczniów. Pozbawienie ich sprzętu muzycznego wyklucza możliwość realizacji chociażby oprawy muzycznej podczas imprez szkolnych.

Jak do tej pory sprawcy włamania nie są znani. Policja prowadzi postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10. Wszelkie informacje w sprawie można przekazać funkcjonariuszom z łęczyckiej komendy.

– Mam nadzieję, że sprawcy tej zuchwałej kradzieży poniosą karę za swój czyn – mówi wójt gminy Grabów, Janusz Jagodziński.

Dramatyczna akcja po
Oszukała tysiące o
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.