HomeAktualnościZe sprzedaży nic nie wyszło. Czy będzie remont?

Ze sprzedaży nic nie wyszło. Czy będzie remont?

kamienica przy poznańskiej

Władze Łęczycy starają się pozyskać pieniądze na wyremontowanie zabytkowej kamienicy przy ulicy Poznańskiej 25. Budynek, po pożarze z 1 września 2020 roku nie nadaje się do użytkowania.

W połowie 2021 roku rada miasta wyraziła zgodę na sprzedaż spalonego budynku. Mimo ogłaszanych kolejnych przetargów, kupca nie udało się znaleźć. Ostatecznie władze miasta zdecydowały, że poszukają środków finansowych i postarają się rozpocząć remont nieruchomości. Samorząd zawnioskował o 3 430 000 złotych. Na rozstrzygnięcie trzeba jednak będzie poczekać.

„Miasto Łęczyca nieustannie czyni starania by pozyskać środki finansowe na remont kamienicy przy ul. Poznańskiej. 31.01 został złożony wniosek w ramach Rządowego Funduszu Odbudowy Zabytków. Miasto wnioskowało o maksymalne dofinansowanie (95%), czyli 3 430 000 zł. Wniosek dotyczy kompleksowych robót budowlanych przy tejże kamienicy. Termin składania wniosków w ramach tego programu mija z dniem 17.03. br.”- przekazuje magistrat.

Nie da się ukryć, że remont kamienicy byłby najlepszą opcją dla samorządu. Przywrócenie budynku do stanu użytkowania, w dodatku za pozyskane z zewnątrz pieniądze to świetne rozwiązanie. Warto, aby wniosek złożony przez miasto uzyskał wymaganą liczbę punktów i dał zielone światło dla podjęcia remontu budynku.

UDOSTĘPNIJ:
Gdzie jest ten przys
„Łęczycanka” z
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.