HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówZazieleniamy Łódzkie od Białej

Zazieleniamy Łódzkie od Białej

zazieleniamy łódzkie

Mieszkańcy Białej koło Zgierza przy okazji świętowania 3 Maja zainaugurowali projekt Łódzkie Ogrodem Polski – Zazieleniamy Łódzkie. Zasadzone zostały pierwsze dęby – symbole siły i jedności – jak podkreślił marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Zazieleniamy Łódzkie to element większego projektu nazwanego Łódzkie Ogrodem Polski. Ma on na celu zachęcić samorządy, instytucje publiczne i mieszkańców do zwiększania ilości przestrzeni zielonych, sadzenia drzew i krzewów, tworzenia ogrodów, parków, skwerów, a także przeciwdziałania zmianom klimatu.

– Chcemy zasadzić przynajmniej 15 tysięcy drzew – zapowiada marszałek Grzegorz Schreiber. Ponadto Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs dla samorządów, które mogą zgłaszać swoje pomysły na zazielenienie przestrzeni publicznej, w ramach której mogą otrzymać 150 tys. zł na ten cel. Wójt gminy Zgierz Wioleta Głowacka już zapowiedziała udział w konkursie.

Również sami mieszkańcy mogą zgłaszać chęć posadzenia drzew czy krzewów do wójtów, którzy mogą zgłaszać się po nie do Urzędu Marszałkowskiego. Niektórzy już we wtorek dostali drzewa i krzewy do swoich ogródków.

Uroczystość w Białej miała wyjątkowy charakter, bo zbiegła się również z jubileuszem orkiestry Dętej ze Szczawina, która od 10 lat działa przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej.

Pierwsza Komunia Św
Rozpoczęły się ma
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ