HomeAktualności z regionuPowiat poddębickiPoddębiceZatrzymani złodzieje z metamfetaminą

Zatrzymani złodzieje z metamfetaminą

złodzieje narkotyki

Policjanci z Poddębic, zatrzymali dwóch sprawców wielu kradzieży z włamaniem do niezamieszkałych budynków. Część skradzionych rzeczy została już odzyskana. Mężczyznom postawiono zarzuty, grozi im kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, badali sprawy kradzieży i włamań na terenie powiatu. Ustalili, że wiele spraw jest ze sobą powiązanych.

Po analizie materiałów, policjanci wytypowali dwóch mieszkańców gminy Poddębice. To mężczyźni w wieku 37 oraz 45 lat.

Mężczyźni jechali volkswagenem T4, który miał założone tablice rejestracyjne pochodzące od innych aut, a naklejka kontrolna na szybie czołowej była zasłonięta. W trakcie kontroli policjanci u jednego z mężczyzn znaleźli ponad 100 gramów środków odurzających. Wstępne badania wykazały, że była to metamfetamina.

Podczas przeszukania auta, funkcjonariusze znaleźli łom, nożyce do cięcia metalu, rękawiczki, latarki i kominiarkę. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone.

W wyniku przeszukań posesji użytkowanych przez zatrzymanych, odzyskano część skradzionych przedmiotów oraz motocykl. Sprawa jest rozwojowa, policjanci sprawdzają, kto został przez mężczyzn okradziony.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie narkotyków w znacznej ilości, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat więzienia.

UDOSTĘPNIJ:
Akcja przed święta
Morsy polubiły zgie
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.