HomeAktualnościZamach czy katastrofa! Dyskusja odżyła na nowo

Zamach czy katastrofa! Dyskusja odżyła na nowo

zamach czy katastrofa

W dwunastą rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu na nowo odżyła dyskusja o przyczyny dramatu w Smoleńsku. TVN mówi o „faktach ustalonych przez ekspertów”, TVP podważa fakty i same osoby ekspertów. Pierwsza stacja mówili o wypadku lotniczym, druga o zamachu. Polsat ostrożnie lawiruje między obiema wersjami. Polacy też są podzieleni w opiniach.

Szeroko komentowany jest raport Antoniego Macierewicza przedstawiony podczas konferencji prasowej.

TVP Info z całych sił wspierała wersję Macierewicza, TVN24 podważał ją, powołując się na ustalone oficjalnie fakty, z kolei Polsat News pozostawał gdzieś pomiędzy, próbując zachować bezstronność, przechylając się jednak w stronę narracji TVN. 

Publiczny nadawca mocno i wyraźnie budował w swoich poniedziałkowych programach – nomen omen – narrację o wielkim zwrocie w pojmowaniu tego, co się stało 12 lat temu. Prowadzący program z dużym przekonaniem mówili o „wielkiej zmianie” opinii społecznej, a także o oficjalnym uznaniu wydarzeń smoleńskich za zamach. Bardzo chętnie powoływali się przy tym na prezydenta Ukrainy, Wołodomyra Zeleńskiego, sugerując wprost, że potwierdził on wersję zamachu. 

UDOSTĘPNIJ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.