HomeAktualnościZalewane posesje pod Łęczycą!

Zalewane posesje pod Łęczycą!

zalewane posesje

Z redakcją skontaktowali się mieszkańcy podłęczyckiej wsi Borki. Twierdzą, że właściciel jednej z działek nadmiernie podniósł teren. Dlatego teraz woda zalewa domy.

We wsi Borki powstał duży problem a wszystko to za sprawą pomysłu jednego z właścicieli działek, który uznał, że powstałe po terenach kopalnianych zapadliska można wyrównać mieszanką ziemi i materiału rozbiórkowego.

– Dla nas zaczęło się prawdziwe piekło. Wszędzie błoto, rozlewiska, woda zaczyna „kwitnąć”. Za chwilę będzie tu jeden wielki smród, a my mamy małe dzieci. Nie rozumiem jak można zezwolić na taki proceder. Nasze szamba wylewają, mamy ograniczony dostęp do korzystania z łazienek, o praniu nawet nie ma co mówić – usłyszeliśmy od rozżalonych mieszkańców. – Poprosiliśmy właściciela tej działki, aby zaprzestał zwozić ziemie i gruz. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że mogliśmy się tu nie budować.

– Mieszkam tu z rodziną od 11 lat. Od kiedy jest tak, że jeden człowiek może utrudniać życie większości? – pyta nasza rozmówczyni.

W ocenie właściciela terenu mieszkańcy nie mają racji.

– Nie mogę się zgodzić na to, że ścieki z przydomowych szamb wypływają na moje pole. Dlatego postanowiłem wyrównać teren poprzez nawiezienie ziemi.

Czy w urzędzie gminy Łęczyca znają problem?

– Tak, skierowaliśmy pismo do tego pana informujące o wszczęciu postępowania wyjaśniającego z nakazem dostarczenia stosownej dokumentacji – informuje wójt Jacek Rogoziński.

UDOSTĘPNIJ:
A to niespodzianka!
Pierwsze jazdy elekt
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.