HomeAktualnościZakończona inwestycja w podstawówce. Teraz aż miło będzie poćwiczyć

Zakończona inwestycja w podstawówce. Teraz aż miło będzie poćwiczyć

remont sali gimnastycznej

Zakończył się remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 4 w Ozorkowie. Termin zakończenia inwestycji wydłużono, ponieważ w trakcie rozszerzono zakres prac.

– Zdecydowałem o przeznaczeniu dodatkowych środków na wykonanie nowej, sportowej podłogi, takiej jak w Szkole Podstawowej nr 2 – mówi burmistrz Jacek Socha. – To wydłużyło nieco remont, ale na pewno poprawi warunki korzystania z sali.

Koszt inwestycji wyniósł ostatecznie 202 tys. zł, z czego dofinansowanie z budżetu państwa z programu „Infrastruktura sportowa Plus” wyniosło 70 tys. zł.

Zakres prac obejmował: wymianę podłogi w sali gimnastycznej na sportową, naprawę tynków i malowanie ścian i sufitu sali gimnastycznej, wymianę drzwi w sali na aluminiowe wewnętrzne, częściowo przeszklone, oraz drzwi wewnętrznych do szatni oraz pomieszczeń pomocniczych, wykonanie izolacji fundamentów ścian zewnętrznych, wykonanie wentylacji, malowanie stalowej konstrukcji dźwigarów dachu, wymianę oświetlenia na energooszczędne, malowanie pomieszczeń szatni dla dzieci oraz korytarza łączącego szatnie z salą gimnastyczną.

Ponadto zamontowano 10 drabinek oraz 2 duże i 4 mniejsze kosze do piłki koszowej.

Rozbudowa i modernizacja bazy sportowej w Ozorkowie to jeden z priorytetów burmistrza Jacka Sochy, który pełni tę funkcję od 2010 r. W ciągu ostatnich lat wybudowano nowoczesne boiska do gry w piłkę nożną przy wszystkich trzech miejskich szkołach, przy dwóch (SP4, SP5) zbudowano boiska wielofunkcyjne, przy trzeciej szkole (SP2) takie boisko ma powstać w ciągu najbliższych lat.

Poza tym przeprowadzono generalny remont sali gimnastycznej w SP2, termomodernizację miejskiej hali sportowej i pływalni „Wodnik”, termomodernizację sali gimnastycznej przy SP5. Kilka dni temu burmistrz złożył wniosek o dofinansowanie remontu sali w SP5 wraz z wymianą podłogi na sportową.

Przy miejskich szkołach i przedszkolach powstały w ostatnich latach place zabaw, a na ogólnodostępnych skwerach i w parku miejskim – place zabaw i siłownie plenerowe.

Koronawirus - jakie
Diler narkotyków za
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.