HomeWażneZabójstwo w oparach alkoholu

Zabójstwo w oparach alkoholu

zabójstwo

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności śmierci 46-latka. Jego ciało odnaleziono przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej w Wieluniu. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 45 lat, którzy usłyszeli już zarzut zabójstwa. Obaj byli uprzednio karani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Prokurator skierował wobec mężczyzn do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę, 29 czerwca 2024 roku w Wieluniu przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej. Z ustaleń policjantów wnika, że podczas kłótni, która wywiązała się pomiędzy trzema znajomymi doszło do śmierci jednego z nich. Wszyscy trzej wcześniej razem pili alkohol. Obecny na miejscu lekarz stwierdzili zgon 46-letniego mieszkańca Wielunia. Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch 45-latków. Obaj znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Osadzeni zostali w policyjnym areszcie.
Na miejscu zdarzenia wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności procesowe m.in. przesłuchali świadków, w obecności lekarza biegłego przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Na podstawie dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił obu mężczyznom zarzut zabójstwa. Obaj byli już karani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu w związku z czym zarzut dotyczył działania w warunkach recydywy w przypadku jednego z nich. Z kolei drugi 45-latek usłyszał zarzut w warunkach multirecydywy.
Zgodnie z kodeksem karnym zabójstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania

UDOSTĘPNIJ:
Nietypowa akcja w Ł
Walne "Łęczycanki"
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ