HomeAktualności z regionuZ Białorusi do Zadzimia. W ośrodku zdrowia rozpocznie pracę internistka ze Wschodu

Z Białorusi do Zadzimia. W ośrodku zdrowia rozpocznie pracę internistka ze Wschodu

z białorusi do zadzimia

W miejscowym ośrodku zdrowia już niedługo rozpocznie pracę trzydziestokilkuletnia Alena z Białorusi. Przyjechała do Zadzimia wraz z mężem i dwójką dzieci.

– Rodzina mieszka już w Zadzimiu, w tzw. bloku nauczycielskim. Uzyskała prawo do pobytu czasowego i stara się o obywatelstwo polskie. Dla nas jest to bardzo dobre rozwiązanie, że ta rodzina z Białorusi wybrała Zadzim. Są braki jeśli chodzi o lekarzy i w ośrodku zdrowia z całą pewnością przyda się internistka, bo właśnie taką specjalizację ma pani Alena z Białorusi – mówi Krzysztof Woźniak, wójt Zadzimia.

Jak się dowiedzieliśmy, wczoraj skończył się dla rodziny okres kwarantanny.

Polski rynek pracy coraz szerzej otwiera się na Białorusinów.

Warto wspomnieć, że Białorusini przyjeżdżający do Polski na wizę humanitarną, a także specjaliści IT i lekarze nie muszą już starać się o zezwolenie na pracę w naszym kraju. W życie weszły przepisy, które specjalistom i fachowcom z Białorusi bardzo ułatwiają zawodowy start w Polsce. Nowelizacja rozporządzenia ministra rozwoju, pracy i technologii zwalnia z obowiązku uzyskania zezwolenia na pracę Białorusinów przebywających w Polsce na podstawie tzw. wiz humanitarnych, lekarzy i pielęgniarki, a także białoruskich specjalistów IT przyjeżdżających do Polski w ramach programu Poland Business Harbour.

Dodajmy też, że znowelizowane rozporządzenie ministerstwa przewiduje zwolnienie z konieczności uzyskania zezwolenia na pracę także lekarzy i pielęgniarek. Ułatwienia w zatrudnianiu lekarzy spoza Unii, w tym zwłaszcza z Białorusi i Ukrainy, wprowadziła tzw. ustawa covidowa, która pozwala na podjęcie im pracy za zgodą ministra zdrowia bez pełnej nostryfikacji dyplomów.

Już niedługo w tym ośrodku zdrowia pracę rozpocznie internistka z Białorusi
UDOSTĘPNIJ:
Tragedia na torach.
W Łęczycy pościg
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.