HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiWysokie mandaty dla pijanych rowerzystów

Wysokie mandaty dla pijanych rowerzystów

policja kontrola

Surowe konsekwencje jazdy po alkoholu spotkały dwóch rowerzystów. 36-latek kierował jednośladem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, a z ponad dwoma promilami rowerem jechał 51-latek. W związku ze zmianą taryfikatora policjanci pierwszego ukarali mandatem w wysokości tysiąca złotych, a kolejnego w kwocie 2,5 tysiąca.

Policja przypomina, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły do taryfikatora między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości.

Tylko w minioną sobotę policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy wyeliminowali dwóch rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice pomimo wcześniej spożytego alkoholu. 36-latek zatrzymany do kontroli w miejscowości Borki o godzinie 12.35 miał w organizmie blisko pół promila alkoholu, a ponad dwa były w organizmie 51-latka. Ten został zatrzymany przez policjantów na terenie gminy Grabów tuż po godzinie 16.00. W związku ze zmianą taryfikatora policjanci pierwszego ukarali mandatem w wysokości tysiąca złotych, a kolejnego w kwocie 2,5 tysiąca.

UDOSTĘPNIJ:
Ranny pies pośrodku
W Uniejowie rok 2022
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.