HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiWolontariusze szukają domów dla psiaków! Schronisko w Łęczycy najprawdopodobniej zostanie zlikwidowane

Wolontariusze szukają domów dla psiaków! Schronisko w Łęczycy najprawdopodobniej zostanie zlikwidowane

schronisko pies

Wolontariusze pytają o możliwość dalszej współpracy z łęczyckim schroniskiem.

– Jako łęczyckie „ zwierzoluby” walczymy o schronisko, ale nie takie jak jest obecnie lecz dostosowane do wymagań rozporządzenia o ochronie praw zwierząt, które będzie obowiązywało od stycznia przyszłego roku – mówi Agnieszka Gierowska. – Dlatego teraz, w mojej ocenie, wolontariusze mieliby bardzo ważne zadanie polegające na znalezieniu jak największej liczby domów dla zwierząt i opiece do momentu przeniesienia ich do innego schroniska. Ruszamy z tworzeniem portfolio psiaków, mam nadzieję, że uda się znaleźć kochające rodziny dla zwierząt tak pokrzywdzonych przez los.

– Osiągnęliśmy porozumienie w sprawie wolontariatu, w chwili obecnej miasto nie będzie nawiązywało umów z racji tej, że na najbliższej sesji będzie prawdopodobnie procedowany projekt uchwały o likwidacji schroniska. Jednak do momentu faktycznej likwidacji, oczywiście w przypadku uzyskania pozytywnej opinii rady, wolontariusze będą mogli wchodzić na teren schroniska. Będą robili zwierzakom zdjęcia i opisy behawiorystyczne w celu zachęcenia ludzi dobrej woli do ich adopcji – wyjaśnia wiceburmistrz Wojciech Czaplij.

UDOSTĘPNIJ:
84-latka została po
Zginął 53-letni ki
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.