HomeAktualności z regionuPowiat poddębickiWójt Zadzimia stara się o pieniądze na pałac

Wójt Zadzimia stara się o pieniądze na pałac

pałac w zadzimiu

Od wielu lat nic nie można było zrobić dla ratowania unikalnego pałacyku w „parku dereniowym”. Być może to się zmieni. Lokalne władze starają się o środki z Polskiego Ładu właśnie na ten cel. To byłby przełom, a odnowiona budowla z pewnością stałaby się główną atrakcją parku w centrum Zadzimia.

– Złożyliśmy wniosek o przyznanie pieniędzy na przygotowanie dokumentacji związanej z remontem pałacyku – mówi wójt Krzysztof Woźniak. – Staramy się o ponad 150 tysięcy zł. Ta kosztowna dokumentacja jest niezbędna, aby ruszyć z głównymi pracami. Niestety, na gruntowny remont tego obiektu będzie potrzeba wielu milionów złotych.

W tej chwili zrujnowana elewacja pałacyku przykryta jest ogromnymi płachtami z materiału z wymalowanymi ścianami budowli. Jak łatwo się domyślić, ta imitacja ma jeden cel – odwiedzający park nie widzą skali zniszczeń.

Pałac w Zadzimiu został wybudowany przez Karola Jarocińskiego w latach 70. XIX wieku. Ogólna powierzchnia budynku wynosi prawie tysiąc mkw.

– Złożyliśmy wniosek o przyznanie pieniędzy na przygotowanie dokumentacji związanej z remontem pałacyku – mówi wójt Krzysztof Woźniak.
Niezwykła akcja pod
Bmw, za kierownicą
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.