HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiGm. ŁęczycaWójt Gminy Łęczyca z Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

Wójt Gminy Łęczyca z Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

W dniu 30 maja w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Premier RP Mateusz Morawiecki oraz szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczyli odznaki honorowe i dyplomy za zasługi dla samorządu terytorialnego. Miło nam poinformować, iż wśród odznaczonych znalazł się także Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński. W tym roku z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego przyznano je 96 osobom.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego.

Uroczystość odbyła się w związku z Dniem Samorządu Terytorialnego, który obchodzony jest 27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. Święto obchodzone jest w związku z uchwałą Sejmu z 2000 r., podjętą z okazji 10-lecia samorządu terytorialnego.

UDOSTĘPNIJ:
Są wyniki sekcji zw
W najbliższą sobot
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.