HomeCiekawostkiWiedźmin na największym w Polsce muralu. Gdzie? W centrum Łodzi!

Wiedźmin na największym w Polsce muralu. Gdzie? W centrum Łodzi!

wiedźmin

Właśnie zaczęły się prace przy zjawiskowym projekcie. Na trzech ogromnych ścianach łódzkiego Manhattanu powstanie obraz, którego bohaterem będzie Geralt z Rivii.

To najbardziej znany na świecie bohater, a właściwie superbohater z Polski. Na wiedźmiński wszechświat – obok epickiej sagi Andrzeja Sapkowskiego – składają się także popularna gra, wyprodukowana przez CD Projekt RED oraz netflixowy serial z Henrym Cavillem wcielającym się w białowłosego Geralta.

Teraz do tego zestawu dołączy ogromny mural, nad którym prace właśnie się rozpoczęły. Koniec tego tygodnia i początek przyszłego upłyną pod znakiem rozstawiania rusztowań. Zajmie to tyle czasu, bo i projekt jest spektakularny: trzy ponad 70-metrowe ściany na łódzkim Manhattanie, przy ul. Piotrkowskiej 182.

W przyszłym tygodniu na rusztowaniach pojawią się artyści, którzy przeniosą na gigantyczne płótno postać Geralta. Prace nad muralem zajmą około miesiąca, a ostateczny efekt zobaczymy w październiku. Jeśli pogoda dopisze, to odsłonięcie zbiegnie się w czasie z 32. edycją Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

Projekt muralu będzie do samego końca trzymany w tajemnicy. Kiedy gigantyczna praca zostanie już odsłonięta, nieco zaznajomieni z klasyką malarstwa widzowie z pewnością dostrzegą w nim inspirację „Wędrowcem nad morzem mgły” Caspara Davida Friedriecha. 

Mural z Wiedźminem w liczbach:

  • wysokość: 78 metrów/26 kondygnacji
  • powierzchnia: 2000 mkw.

Łódź.pl

Ściana wieżowca, na której powstanie wiedźmiński mural
UDOSTĘPNIJ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.