HomeSportWidzew i ŁKS zgodnie z planem

Widzew i ŁKS zgodnie z planem

widzew łks

W 6. kolejce Fortuna 1. Ligi piłkarze ŁKS i Widzewa wywiązali się z roli faworytów i zainkasowali komplet punktów. Pełną pulę zgarnęły również zawodniczki TME SMS, które po trzech kolejkach ekstraligi mają na koncie trzy zwycięstwa. Drugiej porażki w rozgrywkach CLJ U-18 doznali natomiast juniorzy UKS SMS.

Gracze ŁKS już w piątek zmierzyli się na wyjeździe z zamykającym tabelę Stomilem. Zespół z Olsztyna po pięciu meczach nie miał żadnego punktu, a do starcia z ekipą z al. Unii przystępował bezpośrednio po porażce 0:2 z Widzewem. Już w pierwszej połowie goście zdobyli dwa gole po główkach obrońców. Najpierw Jan Sobociński wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, a później Bartosz Szeliga pokonał bramkarza rywali po rzucie rożnym. Wynik spotkania tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego ustalił Piotr Janczukowicz.

Trzy gole więcej padły w sobotnim meczu Widzewa z Górnikiem Polkowice. Było to prestiżowe spotkanie dla szkoleniowca gospodarzy Janusza Niedźwiedzia, który w poprzednim sezonie wprowadził Górnika na zaplecze ekstraklasy. Latem przeniósł się jednak na Piłsudskiego, gdzie ze swoim nowym zespołem pokonał byłych podopiecznych 4:2. Wynik otworzyli goście, ale w 18. minucie po golu Juliusza Letniowskiego był remis 1:1. W drugiej połowie bramki dla gospodarzy strzelili jeszcze Bartosz Guzdek, Daniel Tanżyna i Patryk Mucha, a dla gości z rzutu karnego trafił Mateusz Piątkowski, który w tym meczu dwa razy pokonał bramkarza rywali.

Po wygranej z Górnikiem Widzew awansował na drugie miejsce w tabeli. Liderem jest Korona (18 pkt.), która ma trzy oczka więcej od podopiecznych Niedźwiedzia. Cztery punkty do lidera traci trzecia w klasyfikacji Miedź Legnica, a siedem mniej zdobył czwarty w tabeli ŁKS. W 7. kolejce  5 września ŁKS podejmie Resovię Rzeszów (godz. 12.40), a Widzew zagra w Opolu z Odrą (godz. 18).

Stomil Olsztyn – ŁKS 0:3 (0:2). Bramki: 0:1 Jan Sobociński (10), 0:2 Bartosz Szeliga (42), 0:3 Piotr Janczukowicz (90).

Widzew – Górnik Polkowice 4:2 (1:1). Bramki: 0:1 Mateusz Piątkowski (16), 1:1 Juliusz Letniowski (18), 2:1 Bartosz Guzdek (46), 3:1 Daniel Tanżyna (57), 3:2 Mateusz Piątkowski (60, z karnego), 4:2 Patryk Mucha (81).

W 3. kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-18 drugiej porażki w tym sezonie doznali gracze UKS SMS. Zespół z Milionowej przegrał na wyjeździe 0:2 z Pogonią. Po tym zwycięstwie zespół ze Szczecina ma 7 pkt. i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Takim samym dorobkiem legitymuje się prowadząca w rozgrywkach Cracovia, która będzie kolejnym rywalem UKS SMS. Do starcia z liderem łodzianie przystąpią mając na koncie 1 pkt. Spotkanie przy Milionowej rozpocznie się 4 września o godzinie 16.

Pogoń Szczecin – UKS SMS 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Mikołaj Witkowski (15), 2:0 Mikołaj Witkowski (56).

Nieoczekiwanych emocji dostarczyła końcówka meczu piłkarek TME SMS z KKP Bydgoszcz. Przyjezdne przyjechały do Łodzi nie mając na koncie żadnego punktu, a po pierwszej połowie i golach Dominiki Kopińskiej oraz Klaudii Jedlińskiej przegrywały już 0:2. Trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego bydgoszczanki zdobyły jednak kontaktową bramkę i zwietrzyły szansę na sprawienie sensacji. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze dla łodzianek, które utrzymały jednobramkowe prowadzenie. Dzięki temu po trzech meczach mają 9 pkt. i zajmują drugie miejsce w tabeli. Liderem ekstraligi pań jest Medyk Konin, którego TME SMS podejmie w czwartej serii spotkań. Spotkanie rozpocznie się 4 września o godz. 12.

TME SMS – KKP Bydgoszcz 2:1 (2:0). Bramki: 1:0 Dominika Kopińska (14), 2:0 Klaudia Jedlińska (42), 2:1 Karolina Majda (87).