HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówWażne porozumienie dot. komunikacji w naszym regionie

Ważne porozumienie dot. komunikacji w naszym regionie

kolej porozumienie

Od 1 stycznia 2022 r. 40 połączeń kolejowych na dobę między Łodzią i Ozorkowem, o 10 minut krótszy przejazd na tej trasie i bilet miesięczny za 160 zł (normalny) na pociągi ŁKA, Intercity i wszystkie autobusy i tramwaje łódzkiego MPK. To efekt modernizacji linii kolejowej na trasie Łódź – Kutno oraz porozumienia podpisanego między burmistrzem Jackiem Sochą i marszałkiem województwa łódzkiego Grzegorzem Schreiberem, które wejdzie w życie już za kilka dni.

– Modernizacja linii i zawarte porozumienie poprawią komunikację w naszym regionie i ułatwią mieszkańcom Ozorkowa oraz miejscowości leżących między Ozorkowem i Łodzią dojazd do stolicy województwa pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Intercity – mówił marszałek Grzegorz Schreiber na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami, zorganizowanym na dworcu Zgierz Północ.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. burmistrz Jacek Socha, poseł Marek Matuszewski, prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski oraz przedstawiciele ŁKA i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

– Zwiększenie liczby połączeń kolejowych oraz wprowadzenie biletu miesięcznego w korzystnej cenie to dla wielu mieszkańców Ozorkowa szybki i wygodny sposób na dotarcie do Zgierza i Łodzi i poruszanie się po Łodzi – mówił burmistrz Jacek Socha. – Zapewniam, że podejmę działania, by usprawnić dotarcie do przystanków ŁKA na terenie Ozorkowa komunikacją publiczną.

– Na trasie Łódź – Ozorków będzie kursowało w sumie 28 pociągów ŁKA i 12 Intercity, a bilet miesięczny za 160 zł będzie ważny na wszystkie te połączenia oraz we wszystkich autobusach i tramwajach łódzkiego MPK – zapewnia Janusz Malinowski, prezes ŁKA.

Pociągi ŁKA będą się zatrzymywać w Ozorkowie na przystanku Nowe Miasto i na dworcu przy ul. Kolejowej, natomiast Intercity tylko na dworcu przy Kolejowej. Aby skorzystać z Intercity trzeba będzie zarezerwować bezpłatną miejscówkę.

Pasażerowie uwięzi
Super traktor w gmin
Oceń Ten Artykuł:
1 COMMENT
  • OZORKOWIANIN / 23 stycznia 2022

    Tylko od kiedy to porozumienie weszło faktycznie w życie? MPK i ŁKA nic o nim nie wie, dziś jest 23 styczeń 2022. „…za kilka dni ” i ” 40 połączeń kolejowych” to tylko kaczka dziennikarska. Aktualny rozkład jazdy pociągów obowiązuje do 22.03.2022. Obecne zgranie tramwajów i autobusów na pl.Kilińskiego to TRAGEDIA.