HomeWojewództwoW województwie łódzkim koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 5 mieszkańców. W Polsce nowych zakażeń jest 86

W województwie łódzkim koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 5 mieszkańców. W Polsce nowych zakażeń jest 86

koronawirus

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 86 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też informację o śmierci siedmiu osób chorujących na COVID-19. Od początku epidemii w Polsce infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 2 880 755 osób, z których 75 159 zmarło.

Najwięcej z 86 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest w województwie mazowieckim oraz wielkopolskim, gdzie odnotowano po 13 infekcji.

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: śląskiego (8), małopolskiego (6), dolnośląskiego (5), lubelskiego (5), łódzkiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), podkarpackiego (4), warmińsko-mazurskiego (4) lubuskiego (3), opolskiego (3), podlaskiego (3), zachodniopomorskiego (3), pomorskiego (2).

5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Resort podał też informację o śmierci siedmiu zakażonych osób – z powodu COVID-19 zmarły trzy osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły cztery osoby.

Od początku epidemii w Polsce infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 2 880 755 osób, z których 75 159 zmarło.

koronawirus
UDOSTĘPNIJ:
Pożar zakładu. Ewa
Tragiczny wypadek. Z
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.